MÉDIA - POLITIKA - EKONOMIKA

ALEXANDER SOLŽENICYN: DUCHOVNÍ PROBLÉM ZÁPADU
Z přednášky A. Solženicyna na Harvardské universitě v roce 1981.  

Pridané : 

14. 01. 2012

Zdroj: 

Orthodoxia.cz

JOSEPH STIGLITZ: 1% AMERIČANOV VLASTNÍ 40% NÁRODNÉHO BOHATSTVA USA

Joseph Stiglitz (1943) je americký ekonóm. Žije v New Yorku. Je profesorom na Columbia University. Je nositeľom Nobelovej ceny za ekonómiu, za rok 2001.  

Pridané : 

10. 01. 2012

Zdroj: 

INTERNET

FANTÓMOVÉ UMENIE A FANTÓMOVÁ INTELIGENCIA

Na kultúrnom fronte zase šľachtici vytvárajú "umelcov" rôznych žánrov ktorých nechajú oceniť v zahraničí a patrične to zmedializujú. Nespomenú len skutočnosť, že ceny im udeľujú komisie zložené z rovnakých blbečkov ako sú súťažiaci.

Pridané : 

26. 10. 2010

Zdroj: 

TVINA

VLADIMÍR PALKO" CHORÉ HVIEZDY KRESŤANSKO-DEMOKRATICKÉ

Článok poslanca NRSR Vladimíra Palka pravdivo vykresľujúci činnosť takzvaných kresťansko-demokratických strán v Európe.

Pridané : 

25. 05. 2010

Zdroj: 

Impulzrevue.sk

PROF. MUDR. RAJKO DOLEČEK: OBHAJOBA GENERÁLA RATKA MLADIĆE A DR. RADOVANA KARADŽIĆE.

Často první dojem a první slova lidí, s kterými jsme se setkali, zůstanou v našich představách na celý život. Někdy je to dojem příjemný, na který rádi vzpomínáme. Takové příjemné vzpomínky mě váží na setkání s generálem Ratko Mladićem a dr. Radovanem Karadžićem, prezidentem Republiky Srbské (RS) v Bosně a Hercegovině (BaH).

Pridané : 

09. 03. 2010

Zdroj: 

Ceskenarodnilisty.cz

BILL GATES PRIZNAL: VAKCINÁCIA MÁ ZNÍŽIŤ POPULÁCIU

Multimiliardár a zakladajúci šéf Microsoftu Bill Gates otvorene priznal, že vakcíny a súčasná zdravotná starostlivosť majú za cieľ depopuláciu planéty. Povedal to na februárovom stretnutí elitnej organizácie TED.

Pridané : 

08. 03. 2010

Zdroj: 

Prvnizpravy.cz

MILAN S. ĎURICA - OHROZENIE KRESŤANSTVA V SÚČASNEJ POLITICKEJ SITUÁCII

Už pred piatimi rokmi jeden z našich vysokých cirkevných predstaviteľov neváhal  verejne upozorniť veriacich, ako aj prítomných najvyšších štátnych predstaviteľov, že v našej spoločnosti sa stále jasnejšie a útočivejšie prejavuje komplot nepriateľských síl proti kresťanstvu a najmä proti Katolíckej cirkvi: „Bez nadsádzky môžeme povedať, že

Pridané : 

22. 1. 2010

Zdroj: 

Kultúra

NOVOROČNÝ PREJAV PREZIDENTA SLOVENSKEJ REPUBLIKY J.E. IVANA GAŠPAROVIČA - 1. JANUÁRA 2010

Vážení spoluobčania, ďakujem Vám za každý skutok ľudskosti, pomoci tým, ktorí sú na ňu odkázaní. Ďakujem Vám za všetko, čo ste urobili pre ľudí a tým i pre našu domovinu – Slovenskú republiku. 
Úprimne Vám želám rok hojnosti. I viery vo vlastné sily. Vinšujem Vám zdravie, šťastie i Božie požehnanie.

Pridané : 

1. 1. 2010

Zdroj: 

Kancelár. prezidenta

STRETNUTIE ČESKÉHO PREZIDENTA VÁCLAVA KLAUSA S EUROPOSLANCAMI

Jsem velmi rád, že Vás mohu na Pražském hradě dnes přivítat. Velmi se těším na naši diskusi, protože vím, že mé názory a postoje jsou v médiích často démonizovány a karikovány a toto je příležitost, jak můžeme přímo a nezkresleně své postoje diskutovat. Jsem tím, kdo vždy říkal, že pro ČR nemá členství v EU alternativu. Byl jsem to já, kdo v roce 1996 podal premiéru Dinimu českou přihlášku do EU. Byl jsem to já, kdo podepsal přístupovou 

Pridané : 

13. 12. 2009

Zdroj: 

Kanc. prezidenta ČR 

MATT TAIBBI: STROJ NA VÝROBU BUBLÍN

Na začiatku augusta priniesol internetový portál Rollingstone.com zaujímavý článok nazvaný „Goldman Sachs the Great American Financial Market Bubble Machine“, ktorého autorom je Matt Taibbi. Tento pomerne dlhý text obsahuje množstvo zaujímavých súvislostí a vysvetľuje hlbšie dôvody vzniku hospodárskych kríz a ukazuje možnosť ako dokáže najsilnejšia americká banka manipulovať trh a verejnú mienku. 

Pridané : 

13. 12. 2009

Zdroj: 

IC Komodity 

CHCEM CELÚ ZEM + 5% NAVYŠE - ALEBO, AKO JE TO S PENIAZMI NAOZAJ

Zaujímavý príbeh, azda rozprávka, ktorá svojským spôsobom odhaľuje fungovanie súčasného finančného systému. Jedna interpretácia je tá, že ide o akési sprisahanie bankárov, druhá, pravdepodobnejšia, že ľudia si volili riešenia, ktoré sa im v tom čase zdali logické a výhodné, ktoré sa však po čase ukázali v úplne inom svetle. Bez ohľadu na teóriu, ku ktorej sa prikloníte, môžeme tento príbeh použiť na ilustráciu deformácie súčasného finančného

Pridané : 

7. 12. 2009

Zdroj: 

Paradigma 

HENRY MAKOW: EXPERIMENT KOMUNIZMU BOL SOCIÁLNOU KATASTROFOU

Ako sa blížime v ústrety svetovej vláde, je dobré pripomenúť si posledný sociálny experiment Iluminátov - sovietsky komunizmus, ktorý estónsky autor Juri Lina popisuje ako "sociálnu katastrofu". Lina v knihe "Pod znamením Škorpióna" (vyšla v roku 2002) píše, že v dôsledku bolševickej revolúcie, ktorú podporoval iluminátsky (slobodomurársky židovský) bankovnícky kartel, zomrelo okolo 150 miliónov osôb. Západ predstieral, že stojí proti 

Pridané : 

7. 12. 2009

Zdroj: 

Prop / Henry Makow

DĹŽKA TRVANIA SPOLOČNOSTI JE PRIAMO ÚMERNÁ JEJ MORÁLNOSTI

Chaos je pre spoločnosť tým, čím je choroba pre telo. (Aj štátny útvar je telo; jeho jednota je väčšmi organická než umelá.) Spoločnosť zbližuje; chaos rozdeľuje. Spoločnosť je súdržná; chaos nesúdržný. Spoločnosť je konštruktívna; chaos deštruktívny. (Celý filozofický smer sa dnes hrdo nazýva podľa tohto procesu.)

Ukážka z knihy Ako vyhrať kultúrnu vojnu, Peter Kreeft

Pridané : 

7. 12. 2009

Zdroj: 

Peter Kreeft