J. M. Haffert:  Too late  (Príliš neskoro)

 Svet bol zhrozený, keď sa dopočul, že v Rwande brutálne zabili viac ako 500 000 ľudí ich vlastní susedia. Oveľa viac by bol šokovaný, keby sa dozvedel, že Boh Rwandu varoval. Tragédii bolo možné zabrániť.

 Panna Mária z Kibeho 

 

 Chrám v Kibeho - Rwanda

 

 Pani z Akity 

 

 Chrám v Akite - Japonsko 

 

 Božia Matka z Medžugoria

 

 Medžugorie

 

 Srebrenica 

 

 Kibeho - Rwanda

 

 

 

 Bez komentára

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Rwanda: pohltilo nás peklo!

 

   Veľa vieme o brutálnom vraždení v Rwande z tlače. Žiaľ, zdá sa, že veľmi málo sme informovaní o tom, že desať rokov pred masakrou sa Panna Mária zjavila, aby obyvateľov varovala a dala im presné požiadavky, ako zabrániť „rieke krvi“. Jej žiadosti neboli vypočuté. Varujúce posolstvo, ktoré priniesla, sa splnilo do písmena: „krvavá rieka..., ľudia sa zabíjajú navzájom...., bezhlavé telá“. Mnohí z pol milióna, ktorí zomreli, boli sťatí!

 

   Aby sme pochopili závažnosť tohto činu v porovnaní s obyvateľstvom Rwandy, v USA by bolo ekvivalentných 25 miliónov masovo zavraždených obyvateľov. Táto hrôza, ktorá doslova desí predstavy, sa však neskončila. A neskončí sa ani v nasledujúcich rokoch.

 

   Mnohí z nás vstupovali do 3. tisícročia s veľkou nádejou. V tom istom čase počas masakru uväznili 175 000 ľudí. Natlačení boli do malých ciel, až sedemdesiati v jednej, pričom ich vypočúvali iba štyria sudcovia. Väčšina z nich pravdepodobne zomrie v žalári.

 

 

   Prečo nepočúvali ani katolíci?

 

   Mnohí Rwanďania sú katolíci. Prečo si nevšímali varovanie, ktoré im priniesla nebeská Matka?

 

   V roku 1982, v čase zjavení v Rwande, ma požiadali preložiť posolstvá do angličtiny. Aby som zistil, či sú zjavenia vierohodné, napísal som miestnemu biskupovi. Odpovedal mi, že sú.

 

   22 000 Rwanďanov videlo a počulo, ako vizionári vykríkli, keď ich Panna Mária počas zjavení, ktoré trvali nepretržite niekoľko týždňov, oboznámila s tým, čo sa má stať.Potom mali desať rokov na odpoveď. Čo nás má zamraziť najviac, sú slová Panny Márie, ktoré povedala v Rwande - že prichádza kvôli celému svetu. Povedala: „Som znepokojená nielen pre Rwandu alebo pre celú Afriku. Znepokojujem sa a obraciam sa k celému svetu. Svet sa nachádza na pokraji katastrofy.“

 

 

  Ale bude príliš neskoro.

 

   Je tu niečo, čo mrazí ešte viac. Jeden vizionár, keď uvidel našu Matku takú smutnú, povedal:„Viem, čo vás trápi. Pretože keď ten deň príde, budeme chcieť počúvnuť, čo ste nám hovorili o láske, službe a skutkoch, ktoré ste žiadali, ale bude príliš neskoro.“

 

   Iba o desať rokov neskôr („rieka krvi“) ľudia zabíjajúci ľudí („telá bez hláv“) zmenili proroctvo na desivú skutočnosť.

Jedna mníška z Rwandy mi v tom čase napísala: „Je to akoby tu bol koniec sveta.“ Iná povedala: „Peklo nás pohltilo.“

 

 

   Aj Balkánci boli dopredu varovaní

 

   Je celkom prekvapujúce, že počúvame takmer tie isté slová pri opise hrôz, ktoré sa stali na Balkáne, desať rokov potom, čo sa Panna Mária zjavila v Medžugorí. Iba dedinka, kde jej odkaz bol vypočutý, sa stala oázou pokoja v krajine hrôzy.

 

   Fr. Franjo Radman, ktorý hľadal pomoc pre trpiacich v Bosne, povedal: „Kamkoľvek som išiel, bral som so sebou veľký fotoalbum s obrázkami zmasakrovaných detí, tehotných žien, ktorým boli vytrhnuté ich bábätká, bezhlavých tiel a krvavých pozostatkov starých ľudí, ktorí si želali pokojne prežiť svoje posledné roky. Horor sa šíril. Moslimovia začali bojovať proti kresťanom, tak ako Srbi - rovnakým stupňom ukrutnosti. Vraždenie sa stalo nákazlivé. Strany boli nejasné. Bolo to, akoby peklo odrazu bolo prítomné na zemi.“

 

   Ťažko zvládnuteľná veličina na pochopenie. Rozsah zabitých v Rwande a na Balkáne v pomere k obyvateľstvu USA je šokujúci, ba až neuveriteľný. A väčšina bola zabitá v priebehu niekoľkých mesiacov. Keď to nastalo, v oboch týchto malých krajinách (ktoré boli 10 rokov vopred vystríhané znepokojenou nebeskou Matkou) to zapôsobilo ako náhle a všadeprítomné zemetrasenie alebo lavína, pred ktorými nemožno uniknúť.

 

   Fr. Radman hovorí, že ľudia boli zhrození, keď im rozprával o prípadoch kanibalizmu medzi hladujúcimi. Dodal: „Bolo príliš otrasné, aby sa to zdalo byť skutočné. Jeden utečenec, ktorého medzičasom našli a priniesli do Chorvátska do bezpečia, zjedol všetky prsty z jednej svojej ruky, pretože 20 dní predtým nič nejedol a jeho myseľ ho začala klamať. Myslel si, že jeho prsty sú jedlo. Keď sa toto stalo v Bosne a Rwande, čo sa stane s ostatným svetom, keď Fatimské posolstvo, ktoré bolo doplnené v Akite, ignorujeme?“

 

 

   Je pre nás príliš neskoro?

 

   V čase, keď Panna Mária údajne prinášala posolstvá v Rwande a na Balkáne, biskup z Akity v Japonsku oznámil, že 27. marca 1982 prišla s podobným odkazom pre celý svet.

 

   „Mnoho ľudí na tomto svete uráža Pána. Ak sa nebudú kajať a nepolepšia sa, Otec zošle strašný trest na celé ľudstvo.“ Podobne ako v Rwande, aj my sme dostali odkaz, aký to bude trest. Namiesto „rieky krvi“ to bude oheň.

„Bude to trest horší ako potopa, aký doposiaľ nebolo vidno. Z oblohy bude padať oheň, ktorý vyhubí veľkú časť ľudstva. Tí, ktorí prežijú, budú takí zúfalí, že si budú želať smrť.“ Ak budeme ignorovať toto posolstvo, predpovedaný trest tentoraz zasiahne celé ľudstvo. Už sme mali pol storočia na odpoveď, pretože podľa slov biskupa z Akity: „Je to Fatimské posolstvo.“ Ale my sme  ignorovali najmä tú časť fatimského odkazu, v ktorom je zmienka, že alternatívou nášho postoja bude zničenie celých národov.

 

 

   Budú závidieť mŕtvym.

 

   V televíznom spravodajstve (60 minút) o tragédii v Rwande ukazovali mladú rwandskú ženu, ktorá jediná prežila z 8-člennej rodiny. Dieťa jej zobrali z náručia, uchopili ho za nohy a hlavičku mu búchali o stenu vedľa nej. Musela závidieť ostatným členom svojej rodiny, ktorí boli zavraždení v momente a nemuseli tak dlho trpieť.

 

   Pre mnohých sa zdá byť najhroznejšia časť proroctva z Akity v týchto slovách: „Tí, čo zostanú nažive, budú takí deprimovaní, že budú závidieť mŕtvym.“

 

   Skutočne, toto posolstvo je také hrozné, že dokonca po deviatich rokoch skúmania miestny biskup váhal ho zverejniť. Išiel sa poradiť do Ríma. Kardinál Ratzinger, kustód tretieho Fatimského tajomstva, ho uistil, že to, čo Panna Mária povedala v Akite, je v podstate to isté, čo prezradila vo Fatimskom tajomstve.

 

 

   Musíme počúvať!

 

   Katastrofy v Bosne a Rwande potvrdzujú následok ignorovania Božích upozornení. Je príliš neskoro pre Rwandu. Bude príliš neskoro aj pre nás? Budeme naďalej ignorovať alternatívu ohňa, ktorý by pohltil zem a vyhubil „veľkú časť ľudstva“?

 

 

  Teraz vieme, že tomu môžeme zabrániť!

 

   Naozaj naša Pani v Akite povedala, že zatiaľ by tomu mohla zabrániť, stačilo by len málo. Povedala: „Modlite sa veľmi veľa modlitieb ruženca. Ja sama som ešte schopná zachrániť vás pred pohromami, ktoré sa blížia. Tí, ktorí vkladajú svoju dôveru vo mňa, budú zachránení.“

 

   Mnohí môžu namietať proti slovám, že iba naša Pani nás môže zachrániť. Vysvetlíme to aspoň stručne. Hoci si zaslúžime Boží trest, blahoslavená Hyacinta z Fatimy nás utešuje: „On vo svojom milosrdenstve zveril pokoj na zemi jej.“

 

   Musíme ju teda počúvať. Musíme robiť, čo od nás žiada. Boh nás varoval pomocou troch veľkých znamení, čo v histórii nemá obdobu. V poslednom interview (1993) povedala sestra Lucia, že „Fatima sa práve začala“. A teraz musíme neodkladne odpovedať na základné fatimské požiadavky viacerými prijímaniami v prvé soboty pre nápravu. Tri veľké znamenia od Boha zdôrazňujú túto naliehavosť.

 

   Biskup John S. Ito vysvetľuje, že na ruke sochy Panny Márie v jeho diecéze v Akite v Japonsku sa objavila otvorená rana. Silne krváca. Socha tiež „plače“, roní ľudské slzy.

 

   Panna Mária hovorila o strašnom treste, čo biskup chápe ako tretiu časť Fatimského tajomstva: „Niekoľko celých národov bude zničených.“

 

   Biskup Ito pripomína, že zatiaľ Panna Mária by bola schopná zadržať tento trest. Na medzinárodnom seminári v Akite v novembri 1992 biskup povedal, že odkaz od Panny Márie v Akite je veľmi naliehavý pre celý svet.

 

 

 

J. M. Haffert: Too late (Príliš neskoro)